هاشمی رفسنجانی افراطی ها را متهم به ترور در میکونوس کرد

Posted: August 21, 2013 in 4dic3
Tags:

هاشمی‌ رفسنجانی‌ محمد رضا شریفی نیا 5 717x1024 هاشمی رفسنجانی افراطی ها را متهم به ترور در میکونوس کرد

به گزارش العربیه اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران گفته است که به آیت الله خمینی بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران درباره لزوم مذاکره با آمریکا، نامه ای خصوصی نوشته بود.هاشمی رفسنجانی در این مصاحبه که با فصلنامه ”مطالعات بین المللی” انجام شده و در سایت او منتشر شده، با بیان این مطلب افزوده است: ”این که با آمریکا قدرت برتر دنیا، نه حرف بزنیم نه رابطه داشته باشیم قابل تداوم نیست. مگر اروپا و چین و روسیه چه تفاوتی با آمریکا از دید ما دارند؟ چرا با آمریکا مذاکره نکنیم؟ معنای مذاکره هم تسلیم نیست”

هاشمی رفسنجانی افزوده است: ”می خواستم با آمریکا، با شروطی که گذاشته بودم، مذاکره را شروع کنم که نتوانستم.” او اما درباره دلیل نتوانستنش توضیحی نداده است.

رئیس مجع تشخیص مصلحت نظام در ادامه مصاحبه خود گفته است: ”اگر نظام خودش نخواهد در دنیا ماجراجویی کند مسایلی مانند دفاع از مظلوم، مانند دفاع از فلسطینی ها یا شیعیان و حزب الله لبنان، در دنیا پذیرفته می شود. به شرط اینکه ایران نخواهد از اینها برای مزاحمت دیگران استفاده کند.”

افراطی ها را متهم به ترور در میکونوس کرد (  داستان «ترور میکونوس» چه بود؟ )

او همچنین ماجرای ترور در رستوران میکونوس را، که در زمان ریاست جمهوری وی اتفاق افتاد، و این حادثه را به ”افراطی هایی” نسبت داد که ”همیشه بوده اند و هنوز هم هستند.”

اشاره هاشمی رفسنجانی به ترور صادق شرافکندی دبیرکل حزب دموکرات کردستان ایران و چهار نفر دیگر از رهبران کرد در رستوران میکونوس در برلین در سال ۱۹۹۳ است.

دادگاهی در آلمان، پس از دستگیری عاملین اجرای قتل، آمرین این جنایت دولتی را گروهی از مقامات بلندپایه جمهوری اسلامی معرفی می کند.

در زیر نام افراد شاخصی که بر اساس حکم صادره از سوی دادگاه میکونوس آمرین این ترور سازمانیافته بوده اند می آید. نام این افراد را مرور کنید:

Ali Khamenei هاشمی رفسنجانی افراطی ها را متهم به ترور در میکونوس کرد۱-     علی خامنه ای

علی خامنه‌ای در زمان وقوع ترور میکونوس در حال سپری کردن سالهای اولیه ی رهبری خویش بوده است. در قانون اساسی جمهوری اسلامی، رهبر حکومت، فرماندهی کل قوا را بر عهده دارد. دادگاه میکونوس او را به عنوان یکی از افرادی که دستور این ترور را صادر کرده اند محکوم کرد. گفتنیست علی خامنه‌ای مسئول اول کمیته‌ای فوق سری در جمهوری اسلامی بوه است که جزییات بیشتر آن را در همین مقاله با هم مرور خواهیم کرد. به غیر از ترور میکنوس بسیاری از پروژه‌های آشکار و پنهان در جمهوری اسلامی در دوران زمامداری این شخص بوقوع پیوسته است.

۲-     اکبر هاشمی رفسنجانیRafsanjani هاشمی رفسنجانی افراطی ها را متهم به ترور در میکونوس کرد

اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور وقت که برای مدت زیادی از او به عنوان صحنه گردان اصلی و پشت پرده ی نظام جمهوری اسلامی یاد می شد. او سرانجام در اواخر دور دوم ریاست جمهوری توسط دادگاه میکونوس (پس از علی خامنه ای) به عنوان یکی از اعضای دایم کمیته ی امور ویژه و شخص رده دومی که فرمان اجرای  عملیات ترور میکونوس را داده است شناسایی و محکوم شد. هاشمی رفسنجانی هم اکنون رییس مجلس تشخیص مصلحت جمهوری اسلامی می باشد.

۳-     علی فلاحیانFallahian Sarbakhshian 2 هاشمی رفسنجانی افراطی ها را متهم به ترور در میکونوس کرد

علی فلاحیان وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی و یکی از اعضای دایمی کمیته ی امور ویژه در زمان وقوع این ترور سازمانیافته و دولتی بوده است. او وزیر اطلاعات در کابینه ی هاشمی رفسنجانی بود. علی فلاحیان به دلیل «طراحی» ترور میکونوس در دادگاه آلمان مجرم شناخته شد و در غیاب او حکمش صادر گردید. او هم اکنون نماینده ی مجلس خبرگان رهبری است. طراح ترور میکونوس نامزدی خویش را برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ اعلام کرده است.

۴-     عبدالرحمان بنی هاشمی

در جریان ترور میکونوس، علی فلاحیان به عبدالرحمن بنی هاشمی مسئولیت فرماندهی تیم اعضامی ترور را می دهد. عبدالرحمن بنی هاشمی شخصی است که بهمراه یک لبنانی دیگر وارد رستوران می شود و هدفهای مورد نظر را به رگبار می بندد. شخص لبنانی پس از پایان رگبار مسلسل با شلیک تیر خلاص به هر یک از قربانیان از قتل آنها اطمینان حاصل کرده و هر دو با هم به سمت ماشین فرار می گریزند. گفتنیست که عبدالرحمن بنی هاشمی بلافاصله پس از انجام ترور از آلمان گریخته و از طریق کشوری ثالث به ایران باز می گردد.

۵-     محمد هادی هادوی مقدم

محمد هادی هادوی مقدم جاسوس اعزامی وزارت اطلاعات ایران برای جمع آوری اطلاعات در خصوص گروهای کرد مخالف جمهوری اسلامی و رهبران حزب دموکرات کردستان ایران بوده است. وی یک سال قبل از ترور میکونوس در سال ۱۹۹۱ میلادی به آلمان سفر کرده و پس از جمع آوری اطلاعات در خصوص گروههای مخالف ایرانی در آن کشور گزارش کار خود را به علی فلاحیان می رساند. علی فلاحیان بلافاصله این اطلاعات را در اختیار کمیته ی امور ویژه قرار می دهد.

257245 336 هاشمی رفسنجانی افراطی ها را متهم به ترور در میکونوس کرد۶-     علی اکبر ولایتی

علی اکبر ولایتی وزیر امور خارجه ی جمهوری اسلامی در زمان ترور میکونوس و یکی از اعضای ثابت کمیته ی امور ویژه بوده است.نقش وی در هماهنگی امور خارجه بمنظور تسهیل انجام این عملیات توسط تیم ترور قابل ارزیابی است.

وی هم اکنون مشاور بین‌الملل سید علی خامنه‌ای می باشد. این شخص که تحت تعقیب پلیس اینترپل قرار دارد یکی از نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ می باشد.

Mohsen Rezaiee هاشمی رفسنجانی افراطی ها را متهم به ترور در میکونوس کرد۷-     محسن رضایی

محسن رضائی میرقائد به عنوان فرمانده سپاه پاسداران جمهوری اسلامی یکی از اعضای ثابت کمیته ی امور ویژه بوده که در جریان عملیات‌های این کمیته قرار داشته است. او در دادگاه میکونوس محکوم شد و تحت تعقیب پلیس اینترپل قرار دارد. او هم اکنون دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی می باشد. پس از انتخابات سال ۸۸ و طی مواضع دوگانه‌ای که وی نسبت به تقلب انتخاباتی اتخاذ کرد، مردم نام «محسن بی‌ناموس» را برای وی برگزیدند. وی کاندیداتوری خود را برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ نیز اعلام کرده است.

 

۸-     حسین موسویان

امیر حسین موسویان در دولت هاشمی رفسنجانی سفیر ایران در آلمان بود. این سفارتخانه در زمان وقوع این ترور نقش یک لانه ی جاسوسی را داشته است. وی هم‌اکنون در دانشگاه پرینستون آمریکا به عنوان «پژوهشگر» فعالیت می‌کند. وی در آمریکا تلاش دارد تا رسانه‌ها و دولتمردان آمریکایی را به سازش با جمهوری اسلامی و پیشبرد منافع هسته‌ای جمهوری اسلامی تشویق کند. در همین راستا، یکی از کارهای عجیب وی در ماه‌های اخیر مصاحبه ی انگلیسی وی با شبکه ی فارسی زبان صدای آمریکا بود!

۹-     محمد ری شهری

محمد محمدی ری شهری وزیر اطلاعات سابق که یکی از اعضای ثابت کمیته ی امور ویژه بوده است. او این روزها تولیت «اماکن مقدسه» در شهر ری را برعهده دارد. گفتنیست نام وی به عنوان وزیر اطلاعات در لیست افراد شاخصی که در زمان کشتار ۶۷ بر مسند قدرت بوده اند نیز به چشم می خورد.

۱۰- رضا سیف الهی

رضا سیف الهی فرمانده حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی و یکی از اعضای دایمی کمیته ی امور ویژه بوده است. وی جزء گروه دانشجویان مسلمان پیرو «خط امام» بوده است. سیف‌الهی در دوم مهرماه ۱۳۷۱ با حکم علی خامنه‌ای به سمت فرماندهی نیروی انتظامی منصوب شد. وی در حال حاضر به عنوان معاون هماهنگ کننده مجمع تشخیص مصلحت نظام مشغول فعالیت است.

۱۱- ابوالقاسم خزعلی

ابوالقاسم خزعلی در زمان ترور میکونوس عضو شورای نگهبان و یکی از اعضای ثابت کمیته ی امور ویژه بوده است. وی پدر مهدی خزعلی است. از تدوین کنندگان قانون اساسی جمهوری اسلامی، عضو سابق شورای نگهبان برای ۲۰ سال، عضو مجلس خبرگان رهبری از ابتدا تاکنون و مسئول بنیاد غدیر می باشد.

۱۲- کاظم دارابی

کاظم دارابی مسئول هماهنگ کننده ی عملیات ترور میکونوس و ارایه دهنده ی خدمات لجستیک به تیم ترور در آلمان بوده است. گفته می شود وی همچنین مسئول هماهنگی با حزب الله لبنان برای بکار گیری چهار لبنانی عامل در ترور میکونوس نیز بوده است. وی در آلمان دستگیر شد و پس از گذشت پانزده سال شامل عفو گشت، آزاد شد و به ایران بازگشت.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s