آیا به راستی‌ “محمد جواد ظریف” از سوپر استار‌های هالیوود محبوب تر است؟

Posted: September 10, 2013 in 4dic3
Tags:

Zarifi kheili 2 آیا به راستی‌ محمد جواد ظریف از سوپر استار‌های هالیوود محبوب تر است؟

 

سپیده دم – با نگاهی‌ به صفحه رسمی‌ محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، میبینیم که صفحه‌ای که به تازگی راه اندازی شده (دقیقا ۱ ماه پیش در تاریخ ۱۰ آگوست ۲۰۱۳) اکنون بیش از ۱۶۴،۰۰۰ عضو دارد.

محمد جواد ظریف ساعتی‌ پیش گزارشی از سفر خود به عراق به اشتراک گذاشت، که پس از گذشت تنها ۴۵ دقیقه ۸۱۵۹ نفر لایک کردند. برای مقایسه به صفحه تام کروز، سوپر استار هالیوود که نه تنها در ایران بلکه دارای معروفیت جهانی‌ در میان ملیت‌های مختلف است، مراجعه می‌کنیم و میبینیم که صفحه رسمی‌ این هنرپیشه بسیار پر آوازه که ۵ سال پیش در تاریخ ۳ ژوئن ۲۰۰۸ ایجاد شده و اکنون ۴،۸۶۵،۹۸۵ آن را لایک کردند، با در نظر گرفتن تعداد لایک‌ها نسبت به زمان ایجاد صفحه (جواد ظریف ۱ ماه ۱۶۴۰۰۰ نفر، تام کروز ۵ سال ۴ میلیون و هشتصد هزار نفر) و همچنین نسبت زمانی‌ آخرین پست در این دو صفحه ( محمد جواد ظریف ۸۰۰۰ لایک در کمتر ۴۵ دقیقه، تام کروز ۱۷۰۰۰ لایک در مدت ۱۰ ساعت) و با در نظر گرفتن مخاطب بین‌المللی تام کروز، می‌توان به این نتیجه رسید که وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی به شکل سرسام آوری از سوپر استار هالیوود محبوبتر است. آیا دلیل محبوبیت او  معرفی‌ خانم مرضیه افخم به عنوان  اولین زن سخنگوی وزارت خارجه  که  با لبیک وعشق به سید علی‌ خامنه‌ای به فیسبوک پیوست و او را حضرت امام خطاب کرد و نوشت: “امیدوارم  بتوانم گامی هرچند کوچک در ارتقای موقعیت کشور و تامین منافع ملی و کسب رضایت و خشنودی مقام معظم رهبری “حضرت امام خامنه ای” (مدظله العالی) بردارم. یا علی گفتیم و عشق آغاز شد …”

یا دلیل محبوبیت شگفت انگیز محمد جواد ظریف آنجاست که  قبل از همهٔ بررسی‌‌ها در مورد بمباران شیمیایی در سوریه، همسو با سیاست‌های علی‌ خامنه‌ای  بدون هیچ بررسی در رابطه با استفاده بمب شیمیایی موضع رسمی گرفت و با وجودی که تمام دولتهای جهان از بررسی این فاجعه سخن گفتند، آقای ظریف خود را صریحا در کنارجنایتکار سوریه (بشار اسد) قرار داد و مسئولیت حملات شیمیایی را متوجه مخالفان  بشار اسد دانست؟

یا دلیل این اقبال عمومی‌ اعجاب آور جواد ظریف  را می‌توان به گفته حسن داعی  نقش ظریف در مذاکرات پنهان با آمریکا برای حمله به عراق، فریب اروپا در بحران هسته ای و گسترش نفوذ لابی رژیم ایران در آمریکا از طریق سازمان نایاک و روابط بسیار نزدیک با تریتا پارسی‌ و هوشنگ امیر احمدی و به دلیل ایجاد بستر لازم برای سخنرانی‌‌های “چهره محبوبی” مثل محمود  احمدی‌نژاد در آمریکا دانست؟

1238902 522170404543831 768322293 n آیا به راستی‌ محمد جواد ظریف از سوپر استار‌های هالیوود محبوب تر است؟

Untitled آیا به راستی‌ محمد جواد ظریف از سوپر استار‌های هالیوود محبوب تر است؟

تغییر چهره پس از انتخابات

حسن داعی می‌گوید روابط تریتا پارسی و ظریف به حدی گسترده بود و معلوم میشود که ظریف نسخه معروف ” معامله بزرگ ” که لابی به سود رژیم بود در اختیار تریتا پارسی گذاشته شد.
ارتباطات گسترده ظریف با نمایندگان کنگره امریکا و نقش او در ایجاد فضای ضامن صیانت از نظام اسلامی در میان سیاستمداران امریکایی و …و نقش حسن روحانی و موسویان در فریب دادن جامعه جهانی و کشورهای غربی ( به اذعان خود ایندو در مصاحبه های مختلف) با واسطه گری ظریف

آیا حمله روزنامه کیهان و یا سایت‌های مانند رجانیوز باعث محبوبیت شدید آقای ظریف شده است، چرا که سالهاست تقریبا هر کسی‌ مورد انتقاد کیهان قرار گیرد محبوب دلها میشود. آیا به راستی‌ مردمی که خسته از این همه ظلم و دروغ و نیرنگ هستند این چنین طرفدار وزیر خارجه حکومت ظالم ولایت فقیه شده اند؟

یا باید این محبوبیت با ارقام نجومی را باید در جای دیگری جستجو کرد؟

سال گذشته در تاریخ  دوشنبه, ۳ مهر , ۱۳۹۱  گزارشی کوتاه در رابطه با لایک دزدی‌های مشکوک  منتشر کردیم.

در بررسی‌‌های اخیر هم  سایت ” لایک استور ” شیوه نوین بازار یابی‌ مبتنی‌ بر شبکه‌های اجتماعی ( ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ وارشاد) توجه ما را جلب کرد. با مشاهده جدول تعرفه‌های این شرکت می‌توان دریافتیم که با مبلغ ۱۷۹،۰۰۰ تومان میتوان ۱۰،۰۰۰ لایک خریداری نمود. و در انتهای جدول تعرفه‌ها نوشته شده:

شرکت های تبلیغاتی، بازاریابان و افراد علاقمند می توانند برای همکاری با ما تماس حاصل نمایند و از مزایای عالی و قیمت های پایین تر برخوردار شوند.

حال آیا حکومت ایران توان پرداخت این مبالغ (که چه بسا در ازای مجوز فعالیت برای چنین شرکت هایی، تخفیف‌های ویژه نیز شامل حال خریداران دولتی میشود) برای آقای محمد جواد ظریف ، شاه کلید رژیم برای مقابله با فشارهای بین المللی ندارد؟

به گزارش همشهری به نقل از روزنامه شرق  روز گذشته صفحه فیس‌بوک کابینه تدبیر و امید با ۱۸ عضو راه‌اندازی شد و اعلام شد این صفحه  ۱۸ وزیر کابینه روحانی در این صفحه مطالب خود را منتشر می‌کنند و جواد ظریف وزیر امور خارجه در مطلبی که در این صفحه به اشتراک گذاشته، نوشته است: «دیروز در مرور کامنت‌ها دیدم یک تعدادی از دوستان نظرات خود را با نام و عکس بنده قرار می‌دهند. ممنون می‌شوم اگر نظراتتان را با نام خود منتشر کنید. بقیه دوستان هم توجه کنند که بنده فقط مسوول مطالب منتشرشده توسط این صفحه هستم. از توجه شما سپاسگزارم. بیژن نامدارزنگنه در معرفی این صفحه نوشته است: «این صفحه مرجع رسمی برای دسترسی به برگه‌های رسمی وزیران دولت تدبیر و امید است.»

حال سوالی که مطرح میشود این است که چرا حکومت ایران این چنین برای حضور در فیسبوک سرمایه گذاری می‌کند؟ و آیا با خریداری لایک‌های جعلی میتوانند وانمود کنند که وزیر امور خارجه و دیگر مقامات این چنین محبوب هستند؟ مزیت این کار چیست؟

از آنجا که این شبکه محبوب‌ترین شبکه اجتماعی دنیاست، و بسیاری از کاربران به جای خواندن روزنامه و استفاده از رادیو و  تلویزیون اطلاعات و اخبار را از این شبکه اجتماعی دریافت میکنند، می‌توان به اهمیت این ابر رسانه‌ برای جمهوری اسلامی پی‌ برد.

ولی‌ آیا با لایک دزدی می‌توان گوی سبقت را از محبوبیت تام کروز ربود؟ مسلما خیر، ولی‌ می‌توان با این تعداد  نجومی لایک   روحیه مخالفین نظام را تضعیف نمود، و با ارائه آمار غلط به جامعهٔ بین المللی، مشروعیت کاذب  برای نظام ولایت فقیه کسب نمود.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s