روحانی: مردم باید در زندگی خصوصی کاملا آزاد باشند

Posted: September 19, 2013 in 4dic3
Tags:

4DC1D354 512B 4B27 BEF9 41C2428AA908 w268 r1 روحانی: مردم باید در زندگی خصوصی کاملا آزاد باشند

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، اسرائیل را «اشغالگری» که ثبات خاورمیانه را برهم زد توصیف می کند ، اما می گوید ایران درجستجوی جنگ با هیچ کشوری نیست.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، روحانی در دومین بخش مصاحبه با شبکه خبری ان بی سی که روزپنجشنبه پخش شد، از پاسخ به این پرسش که آیا او نیز همانند محمود احمدی نژاد معتقد است هالوکاست یک افسانه بود، طفره رفت. اما وقتی گزارشگر مشخصاً درباره اسرائیل سئوال کرد، گفت تهران خواهان جنگ نیست، می خواهد صلح در منطقه برقرار باشد.

حسن روحانی، که ازطریق مترجم سخن می گفت، اظهار داشت «ما به صندوق رای اعتقاد داریم. به دنبال جنگ با هیچ کشوری نیستیم. درجستجوی صلح و دوستی در میان کشورهای منطقه هستیم.»

با این حال، او اسرائیل را یک «اشغالگر و دولتی غاصب» توصیف کرد که «نسبت به مردم منطقه بیعدالتی روا می دارد وبا سیاست های جنگ طلبانه خود منطقه را به بی ثباتی کشانده است.»

روحانی گفت اسرائیل «نباید به خود اجازه دهد درباره دولتی که بگونه ای دمکراتیک و آزادانه انتخاب شده است حرف بزند.»

وقتی درباره هالوکاست سئوال شد، روحانی گفت او مورخ نیست، سیاستمدار است، و افزود «آنچه برای ما مهم است این است که مردم کشورها به هم نزدیک شوند تا بتوانند از تجاوز و بیعدالتی جلوگیری کنند.»

روحانی در پاسخ به سئوالی درباره سانسور اینترنت گفت دولت در آینده ای نزدیک کمیسیونی برای پرداختن به حقوق شهروندان تشکیل خواهد داد.
او گفت «ما می خواهیم مردم در زندگی خصوصی خود کاملاً آزاد باشند. در جهان امروز، دسترسی به اطلاعات و حق گفت وشنود آزاد، و حق تفکر آزاد، حق تمام ملت ها از جمله مردم ایران است.»

وقتی گزارشگر مشخصاً از رئیس جمهوری ایران  پرسید آیا مقصود این است که ایرانیان اینک می توانند به فیس بوک و توئیتر دسترسی داشته باشند، روحانی گفت: «نظر دولت من این است که مردم باید به تمام اطلاعات در سراسر جهان دسترسی کامل داشته باشند. نگرش های ما در این زمینه باید بر حفظ هویت ملی و معیارهای اخلاقی ما استوار باشد.»

 

منبع: صدای آمریکا

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s