روحانی: آماده مذاکره بدون پیش شرط هستیم

Posted: September 22, 2013 in 4dic3
Tags:

 

Screen Shot 2013 09 05 at 8 روحانی: آماده مذاکره بدون پیش شرط هستیم

امیر یکی‌ از کاربران فیسبوک در صفحه بی‌ بی‌ سی‌ فارسی، از حسن روحانی می‌پرسد: حقوق ملت ایران ؟ آیا فقط اتم حقوق ماست ؟ پوشش لباس و ظاهر ملت حقشان نیست ؟ هزاران خواسته دیگر حقوق ملت ایران نیست ؟ من به شخصه از این حقوق انصراف میدهم و خواهان اضافه حقوق در حقوق شهروندی و آزادی شخصی و اقتصادی هستم.

 

حسن روحانی رئیس جمهور ایران در سالگرد شروع جنگ هشت ساله با عراق و در آستانه سفرش به نیویورک گفته است که “ملت ایران آماده مذاکره با غرب است البته به شرطی که هیچ پیش شرطی نباشد.”

به گزارش بی‌ بی‌ سی‌، حسن روحانی گفته است که غرب باید “منافع متقابل را در نظر بگیرد و همه حقوق حقه ملت ایران از جمله حقوق هسته ای و غنی سازی در خاک این کشور در چارچوب مقررات بین المللی را بپذیرد.”

نیروهای نظامی ایران هر ساله در آخرین روز شهریور که مصادف با شروع جنگ هشت ساله ایران و عراق است، رژه نظامی برگزار می کنند. آقای روحانی پیش از شروع این رژه نظامی با تاکید بر نقش “بازدارندگی و دفاع” نیروهای مسلح ایران گفت که این نیروها “عامل ثبات این منطقه خواهند بود و برای همسایگان تهدید نیستند.”

رئیس جمهور ایران گفت: “ایران کشور بزرگ، متمدن و قدرتمندی است و با این کشور و ملت نباید با زبان زور و تهدید حرف زد.”

روحانی همچنین تاکید کرد که “جنگ و دیپلماسی در کنار هم مفهومی ندارد و هیچ ملت منطقی و آزاده ای روی یک میز، جنگ و دیپلماسی را با هم نمی پذیرد.”

روحانی در روزهای آینده برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل راهی نیویورک می‌شود.

در آستانه سفر آقای روحانی خوش‌بینی‌هایی درباره احتمال بهبود رابطه ایران و ایالات متحده و حل مساله هسته‌ای ایران شکل گرفته است.

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، از انعظاف‌پذیری مشروط در سیاست خارجی پشتیبانی کرده است و مقام‌های جمهوری اسلامی نیز مواضع مشابهی گرفته‌اند.

روحانی ضمن مخالفت با احتمال شروع جنگی دیگر در منطقه گفت که “همه باید تلاش کنند که جنگ داخلی در سوریه متوقف شود و تروریست ها در منطقه تقویت نشوند.”

رئیس جمهور ایران گفت که “گروه های معارض سوری با دولت سوریه پای میز مذاکره بنشینند چون ما خواهان تحقق نظر و مطالبات مردم سوریه در آن کشور هستیم.”

ایران از مهم‌ترین متحدان بشار اسد، رئیس جمهور سوریه محسوب می‌شود و مقامات جمهوری اسلامی با اقدام نظامی علیه سوریه مخالفند.

رئیس جمهور ایران بدون این که نامی از اسرائیل ببرد گفت: “رژیمی برای منطقه تهدید است که همه معاهدات بین المللی در زمینه کشتار جمعی را زیر پا گذاشته و انواع سلاح های هسته ای و شیمیایی را ذخیره کرده و به تهدیدی برای دیگر کشورها تبدیل شده است”

 

امیر یکی‌ از کاربران فیسبوک در صفحه بی‌ بی‌ سی‌ فارسی، از حسن روحانی می‌پرسد: حقوق ملت ایران ؟ آیا فقط اتم حقوق ماست ؟ پوشش لباس و ظاهر ملت حقشان نیست ؟ هزاران خواسته دیگر حقوق ملت ایران نیست ؟ من به شخصه از این حقوق انصراف میدهم و خواهان اضافه حقوق در حقوق شهروندی و آزادی شخصی و اقتصادی هستم.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s