عارف: به دنبال نبش قبر کردن حوادث ۸۸ نباشیم

Posted: October 13, 2013 in 4dic3
Tags:
1392062320343396 PhotoL عارف: به دنبال نبش قبر کردن حوادث ۸۸ نباشیم

محمدرضا عارف ۲۳ شهریور, ۱۳۹۲  در مراسم ختم مادر سردار قاسم سلیمانی ضمن تسلیت به فرمانده سپاه قدس، برای وی آرزوی توفیقات روزافزون جهت خدمت به کشور کرد. سپاه قدس، شاخه عملیات برون مرزی سپاه پاسداران، حامی و مجری طیف وسیعی از عملیات تروریستی در منطقه خاورمیانه و فراتر از آن است.

محمدرضا عارف با اشاره به حوادث پس از انتخابات سال ۸۸ تاکید کرد: حق نداریم و نباید وارد حوادثی مانند ۸۸ بشویم!

به گزارش ایسنا، محمدرضا عارف در دیدار جمعی از فعالان اصلاح‌طلب بروجرد و اعضای شورای سیاست‌گذاری هفته‌نامه شمیم بروجرد ، به برخی اظهارنظرهایی که درباره حوادث انتخابات ۸۸ می‌شود اشاره کرد و گفت: در فضایی که به دنبال برگزاری انتخابات باشکوه ریاست جمهوری امسال به همت مردم و تدبیر رهبر معظم انقلاب در کشور حاکم شده است، برخی اظهارنظرهایی که به دنبال نبش قبر کردن حوادث سال ۸۸ است با چه نیتی مطرح می‌شود؟ همگان باید از گذشته درس بگیریم و دیگر حق نداریم و نباید وارد حوادثی مانند ۸۸ بشویم. البته در یک فضای آرام و با همدلی، تحلیل حوادث ۸۸ یک ضرورت است تا دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم.

عارف همچنین به مقایسه فضای فعلی کشور با گذشته پرداخت و با مثبت ارزیابی کردن “روند رو به رشد کشور”، افزود: فضایی که اکنون در آن قرار داریم با چند ماه قبل از برگزاری انتخابات تفاوت چشمگیری دارد.

وی با تاکید بر اینکه “باید محدودیت‌های دولت را پذیرفت”، تصریح کرد: مردم در چند ماهی که از آغاز به کار دولت جدید گذشته است، بیشترین همراهی را با دولت داشته‌اند و با وجود اینکه اقشاری از جامعه در تنگناهای اقتصادی به سر می‌برند، اما با صبر و بردباری و امید به آینده نهایت همکاری را با دولت انجام می‌دهند که جای تقدیر دارد و ان‌شاءالله دولت هم با جدیت در رفع مشکلات اقصادی گام‌های اساسی بردارد.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس آینده بر لزوم انسجام تشکیلاتی اصلاح‌طلبان تاکید کرد و ضرورت مشارکت جدی همه گروه‌ها و جریانات سیاسی و وفادار به آرمان‌های انقلاب و قانون اساسی را یادآور شد.

سخنان محمدرضا عارف مبنی بر فراموش کردن حوادث سال ۸۸ در شرایطی مطرح میشود که قاتلین و شکنجه گران مردم در سال ۸۸ تا کنون مجازات نشده اند و از قربانیان آن حوادث دلجویی به عمل نیامده است. اما محمدرضا عارف با تروریستهای شناخته شده بین المللی ابراز همدردی و برای آنها آرزوی توفیق روز افزون نموده است.

محمدرضا عارف ۲۳ شهریور, ۱۳۹۲ با حضور  در مراسم ختم مادر سردار قاسم سلیمانی ضمن تسلیت به فرمانده سپاه قدس، برای وی آرزوی توفیقات روزافزون جهت خدمت به کشور کرد. سپاه قدس، شاخه عملیات برون مرزی سپاه پاسداران، حامی و مجری طیف وسیعی از عملیات تروریستی در منطقه خاورمیانه و فراتر از آن است.

۱۵ شهریور , ۱۳۹۲  روزنامه آمریکایی وال استریت جورنال، از قول مقامات آمریکایی نوشت  ایران در پیامی به شبه نظامیان وفادار به خود در عراق فرمان داده است که در صورت حمله آمریکا به سوریه، مواضع ایالات متحده در بغداد، از جمله سفارت این کشور، را مورد حمله قرار دهند.  این پیام  به گفته آنها از سوی قاسم سلیمانی، برای شبه‌نظامیان عراقی حامی جمهوری اسلامی ارسال شده است.

قاسم سلیمانی٬ همچنین  سه‌شنبه ۱۲ شهریور در چهاردهمین اجلاس خبرگان رهبری که در تهران برگزار شد٬ گفت: «عده‌ای انتقاد می‌کنند که چرا از سوریه اینقدر حمایت می‌کنیم که باید به آن‌ها گفت سوریه خط مقدم مقاومت است.»

محمد خاتمی نیز در پی درگذشت مادر قاسم سلیمانی، پیام تسلیت خود را به  صحنه تمجید از آنچه مجاهدات ارزنده و تلاشهای چشمگیر قاسم سلیمانی خواند بدل کرد.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s