شیرکو معارفی اعدام شد

Posted: November 4, 2013 in 4dic3
Tags:

خبر فوری ، شیرکو معارفی اعدام شد

1381287 10151682665765841 1605123469 n شیرکو معارفی اعدام شدشیرکوه معارفی فعال سیاسی و مدنی کرد از ساعات اولیه بامداد امروز دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۲ – به انفرادی اجرای احکام زندان مرکزی سقز منتقل شده بود ساعتی پیش اعدام شد و یکی از خانواده این زندانی سیاسی خبر اعدام وی را تایید کرد و گفت که حالا جلو درب زندان سقز هستیم و منتظریم که جنازه را بهمان تحویل بدهند.

” خلیل بهرامیان، وکیل مدافع این زندانی سیاسی کرد در تماسی تلفنی به خبرنگار کُردپا گفت: “من تاکنون از این خبر مطلع نشدەام و نمی‌توانم این خبر را تائید کنم. پیشتر ما برای وی درخواست “بخشش” نمودە بودیم اما این درخواست از سوی دیوان عالی کشور مورد تائید قرار نگرفتە بود.”

شیرکو معارفی، زندانی سیاسی کرد در نهم مهرماه سال ۱۳۸۷ در میان مرز ایران و عراق، در حالی که قصد داشت از کردستان عراق به ایران بازگردد، بازداشت شد و سپس به اتهام “همکاری با یکی از احزاب کرد اپوزسیون حکومت اسلامی ایران” از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب سقز به اعدام محکوم شد. حکم اعدام این زندانی سیاسی در دادگاه تجدیدنظر و دیوان عالی کشور تائید شدە بود و علی‌رغم تلاش خلیل بهرامیان و احمد سعیدشیخی، دو وکیل‌مدافع وی، پس از سپری نمودن ۵ سال در زندان، امروز حکم اعدام وی به اجرا درآمد.

وی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب این شهر به اتهام محاربه از طریق عضویت دریکی از احزاب کردی به اعدام محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدید نظر استان و دیوان عالی کشور نیز تائیده شده است.

شیرکوه تنها به اتهام هواداری از حزبی که که سالهاست از مبارزه مسلحانه علیه حکومت جمهوری اسلامی دست کشیده و وارد فاز تبلیغاتی و فرهنگی شده، محکوم به محاربه با جمهوری اسلامی شده بود و حکم اعدام وی نیز در یک دادگاه چند دقیقه ای صادر شد.

بعد از ارائه درخواست ” ماده ۱۸ ” از سوی آقای احمد سعید شیخی وکیل این زندانی به دفتر قوه قضایه، با این درخواست موافقت شد ولی دوباره پرونده به شعبه ۲۷ دیوان عالی کشور مسقر در شهر قم ارجاع داده و این شعبه نیز حکم اعدام را تائید کرد.
شیرکو معارفی تاکنون در زندان سقز بسر می‌برد و حکم وی قطعی شده و پرونده برای اجرای حکم به اجرای احکام زندان فرستاده شده بود.

حکم اعدام شیرکو معارفی در حالی اجرا شد که نه وکیل و نه خانواده وی در جریان اجرای حکم قرار نگرفته بودند

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s