هوای پایتخت از مرز هشدار گذشت

Posted: November 28, 2013 in 4dic3
Tags:

1477744 632869186754104 582978043 n هوای پایتخت از مرز هشدار گذشت

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستار تعطیلی همه ادارات و مدارس در تمام مقاطع تحصیلی در شهر تهران به دلیل آلودگی هوا شد.

کاظم ندافی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: براساس اطلاعات روزهای گذشته آلودگی هوای تهران روبه افزایش بوده و تاکنون در این رابطه سه نامه به استاندار تهران نوشته ایم و خواهان اعمال مواد قانونی جلوگیری از آلودگی هوا شده ایم.

وی خاطرنشان کرد: به دنبال این مکاتبات، کمیته اضطرار آلودگی هوا دیروز تشکیل و در آن جلسه مصوب شد که همه مدارس در تمام مقاطع و ادارات دولتی تهران تعطیل شوند اما این مساله از صدا و سیما اعلام نشد.

سازمان‌ها و ادارات تعطیل شوند
رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، گفت: اکنون نیز با توجه به آلودگی هوا نیاز است همه فعالیت ها کاهش یابد، سازمان ها و ادرات تعطیل شوند و تا زمانی که شرایط کیفیت هوا عادی نشود، تعطیلات ادامه یابد. آلاینده اصلی هوای تهران، ذرات معلق pm 2.5 است که موجب بروز مشکلات تنفسی و قلبی و عروقی می شود که برای سالخوردگان و خردسالان بسیار مضر است.

وی گفت: یکی از دلایل ایجاد آلودگی هوا، خودروها هستند؛ اجرای طرح زوج و فرد، آلودگی هوا را دو سوم کاهش می دهد؛ تعطیلی ادارات و اجرای طرح زوج و فرد راه حل های آنی و فوری برای کاهش مشکل آلودگی هوا هستند.

ندافی با بیان اینکه طبق پیش بینی های سازمان هواشناسی آلودگی هوای تهران تا شنبه آینده ادامه خواهد یافت، افزود: راه حل برطرف کردن آلودگی هوا، اجرای برنامه جامع کاهش آلودگی هوا است که متولی آن سازمان حفاظت محیط زیست می باشد. گسترش حمل و نقل عمومی و از رده خارج کردن خودروهای فرسوده از دیگر راهکارهای کاهش آلودگی هوا است؛ اکنون ۷۰ هزار خودروی فرسوده در تهران مشخص شده که معادل دو میلیون و یکصد هزار دستگاه خودرو آلودگی ایجاد می کنند و باید از رده خارج شوند.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، خاطرنشان کرد: اصلاح کیفیت سوخت و استفاده از سوخت یورو چهار و رعایت استانداردهای جهانی در خودروسازی از دیگر راه حل های کاهش آلودگی هوا به شمار می روند.

هوای تهران از مرز هشدار گذشت
گفتنی صبح امروز مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اعلام اینکه هوای پایتخت از مرز هشدار عبور کرده است گفت: پیش بینی می شود روند افزایش آلاینده ها در پایتخت ادامه یابد.

در همین راستا در جلسه ای با موضوع کاهش آلودگی هوا که روز گذشته در استانداری تهران تشکیل شد، استاندار تهران اعلام کرد: با توجه به وارونگی هوا به ویژه در شهر تهران که میزان آلودگی به ۱۷۰ رسیده بود و رسیدن به شاخص آلایندگی ۲۰۰ وضعیت به هشدار می‌رسد ممنوعیت ورزش در مقطع دبیرستان، اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۴ بعدازظهر، ممنوعیت فروش آرم‌های طرح ترافیک روزانه و هفتگی به تصویب رسید، و همچنین با تعطیلی مهدکودک‌ها و مقطع دبستان غیر از دماوند و فیروزکوه، نیز موافق شد.

 

منبع: صدای مردم

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s