بابک زنجانی بازداشت شد

Posted: December 30, 2013 in 4dic3
Tags:

 

سخنگوی قوه‌قضاییه گقت: بابک زنجانی بازداشت شد.

به گزارش عصر ایران غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: بابک زنجانی با توجه به مسائل و اتهامات وارده در هفته‌های اخیر از سوی مراجع قضایی بازداشت شد.

محسنی‌اژه‌ای دادستان کل کشور در گفت‌وگوی اختصاصی با فارس نیز با تایید این خبر گفته است: بابک زنجانی عصر امروز بازداشت شد.

به گزارش فارس، روز گذشته نیز دادستان تهران در پاسخ به خبرنگار فارس از مفتوح بودن پرونده بابک زنجانی خبر داده بود.

بابک زنجانی، تاجر و سرمایه‌دار ایرانی، مبلغی هنگفت از درآمد نفتی ایران را به بانک مرکزی بدهکار است که در هفته‌های اخیر در مورد مبلغ این بدهی و پرداخت یا عدم پرداخت آن توسط بابک زنجانی خبرهای ضد و نقیضی منتشر شده‌ است.

طبق اعلام رئیس بانک مرکزی، بدهی‌های بابک زنجانی از محل فروش فرآورده‌های نفتی به این بانک واریز نشده‌!

وزارت اطلاعات و نهادهای اطلاعاتی دیگر، به پشتیبانی از بابک زنجانی متهم شده‌اند و به «جای توضیح به مردم سکوت می‌کنند».

سعید مرتضوی نیز در ۱۷ بهمن ۱۳۹۱ بازداشت شد . تنها یک روز بعد از بازداشت آزاد شد  و در حالی که افکار عمومی منتظر برخورد جدی قوه قضاییه با متهمان این پرونده بود، سه شنبه, ۱۱ تیر, ۱۳۹۲ در حکمی اعلام شد  که به پرداخت تنها ۲۰۰،۰۰۰ تومان جریمه محکوم شده است.
در تاریخ ۳۰ آذر ۱۳۹۲ مجید محمدی با انتشار مقاله‌ای در رادیو فردا تحت عنوان ” نظام مالیهٔ ولایت فقیه و نیاز به جزایری‌، زنجانی‌ و ضراب‌ها ” به نقش بابک زنجانی‌ها در نظام مالی‌ ولایت فقیه پرداخت و نوشت: همکاری با فرزندان مقامات. این افراد بدون استثنا با فرزندان مقامات کار می‌کنند تا هم به اطلاعات حکومتی دسترسی داشته باشند و هم در مواقع بحرانی با دسترسی به بالا‌ترین سطوح قدرت مورد حمایت آن‌ها قرار گیرند. در مقابل، فرزندان مقامات هم به نان و نوایی می‌رسند و در جریان کار‌ها قرار می‌گیرند.

// <![CDATA[
(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));
// ]]>

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s